Polityka Świat

Amerykanie ratują dowódców ISIS

Według wojskowych źródeł rosyjskich – Amerykanie ewakuują dowódców Państwa Islamskiego z terenów odbijanych przez wojsko syryjskie przy wsparciu sił rosyjskich:

„W miarę rozgromu terrorystów w rejonie Dajr az-Zaur „pojawiają się nowe dowody na głębokie zaangażowanie służb specjalnych tzw. «międzynarodowej koalicji», a zwłaszcza Stanów Zjednoczonych w zabezpieczenie i wsparcie działań oddziałów terrorystów działających pod dowództwem Państwa Islamskiego w Syrii”.

„Wzięci do niewoli bojownicy podczas przesłuchań opowiadają o licznych faktach wspierania przez służby specjalne USA dowódców polowych grup terrorystycznych od czasów poprzedniej amerykańskiej administracji do dziś”

Tak jak piszę o tym od dawna – ISIS to wspólna operacja służb specjalnych w szczególności CIA i Mossadu. Ratowanie dowódców Państwa Islamskiego przez te służby to tylko kolejny element układanki, który to potwierdza.

Źródło: https://pl.sputniknews.com/swiat/201709076238115-sputnik-usa-Amerykanie-wywiezli-z-okolic-Dajr-az-Zaur-przywdcow-PI/