Biznes Polska

Banksterka kradnie po cichu

W tej historii mowa o bankach, sądach i politykach – a przy takiej kumulacji korupcji łatwiej o jednorożca mknącego radośnie po podwójnej tęczy, niż o uczciwość. Nikogo nie powinno więc chyba dziwić, że prywatyzacja Banku Śląskiego przebiegła w sposób skandaliczny.

„O co chodzi? – O to, że Bank Śląski został sprzedany poniżej swojej wartości, a przy okazji bardzo wąska grupa osób w ciągu zaledwie jednego dnia stała się ówczesnymi miliarderami.”

Holenderski bank ING skupił akcje Banku Śląskiego po 50zł (w przeliczeniu) za sztukę. W dniu debiutu na giełdzie za te same akcje zapłacić trzeba było trzynastokrotność tej sumy. Pomocy w wycenie udzielał polskiemu rządowi inny bank – francuski Paribas – za to skandaliczne zaniżenie wartości Banku Śląskiego polski rząd jeszcze zapłacił mu wynagrodzenie w wysokości 1,7 miliarda dolarów. Mimo, że korupcja tu bije po oczach każdego kto ma zlepek masy szarej między uszami, to polski sąd umorzył postępowanie w tej sprawie.

Tak działa ten system. Jeśli jeszcze wierzysz w jednorożce mknące radośnie po podwójnych tęczach, czy w uczciwość naszego systemu finansowego, to wysłuchaj co na ten temat ma do powiedzenia holenderski demaskator – Ronald Bernard:

Źódło: http://niewygodne.info.pl/artykul8/03737-Sprzedali-duzy-panstwowy-bank-za-bezcen.htm