Biznes Polityka Video

Czego w mediach nie mówią o inflacji

Ministerstwo Rozwoju: „W sierpniu ceny towarów i usług wzrosną o ok. 1,8 proc. rdr i spadną o ok. 0,1 proc. w stosunku do lipca br. […] Oczekujemy, że w sierpniu roczny wskaźnik inflacji będzie zbliżony do 1,8 proc.”

Kiedy w gazetach piszą Ci, że na skutek inflacji ceny towarów i usług wzrosną – to wiedz, że jest to mydleniem oczu, po to by nie mówić ludziom wprost co tak na prawdę się dzieje. To nie ceny rosną – to wartość naszych pieniędzy – a więc i pracy którą w zamian za nie wykonujemy, jest celowo deprecjonowana, w związku z czym nasza siła nabywcza maleje. Dlatego ludzie są coraz biedniejsi, nawet jeśli nominalnie ich pensje są coraz wyższe.

Mówił o tym holenderski demaskator – Ronald Bernard w drugiej części wywiadu na temat światowej piramidy finansowej – nawet powoływał się na analogiczny artykuł opublikowany na holenderskiej stronie interenetowej. Polecam każdemu wysłuchanie obu części wywiadów i zrozumienie tego jak tak na prawdę działa nasz system finansowy:


Źródło: https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/inflacja-w-sierpniu-2017-roku-prognoza-ministerstwa-rozwoju/3gzdl1h