Polityka Świat

Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego Izrael zburzył palestyńskie szkoły

Palestyńskie dzieci mimo upałów, rozpoczęły rok szkolny w namiotach, po tym jak służby bezpieczeństwa Izraela postanowiły wyburzyć zbudowane przez Unię Europejską i niezależne organizacje charytatywne budynki szkolne w nocy poprzedzającej początek roku szkolnego. Podstawą działania był brak wcześniejszej zgody na wzniesienie budynków – jak jednak podnoszą fundatorzy – takiej zgody nie sposób było uzyskać od nieprzychylnych władz Izraela. Co więcej – te same służby zdjęły panele słoneczne będące jedynym źródłem prądu dla szkoły beduińskiej pod Jerozolimą. Co prawda Sąd Najwyższy wystosował w tej sprawie tymczasowy zakaz usuwania paneli – doszedł on jednak godzinę po tym, jak panele już zdjęto. Dziesiątki paneli słonecznych podarowanych przez Holandię również zostało skonfiskowane przez władze Izraelskie czego powodem, ponownie, był „brak zgody administracyjnej na ich instalację”.

„Zburzenie budynku szkolnego w nocy tuż przed dniem rozpoczęcia roku szkolnego jest typowym przykładem administracyjnego okrucieństwa i systematycznego szykanowania przez rządzących, których celem jest wygonienie Palestyńczyków z ich ziemi”.

Jak trzeba być bezczelnym i przekonanym o własnej bezkarności, by rozbierać palestyńskim i beduińskim dzieciom szkoły w oparciu o brak zgody administracyjnej na ich budowę (których się zawsze odmawia), kiedy równocześnie już od wielu lat to właśnie Izrael wbrew prawu międzynarodowemu i nie zważając na apele ONZ i innych organizacji nielegalnie zasiedla Zachodni Brzeg Jordanu i okupuje Wzgórza Golan?!

„Są równi i równiejsi” – oto i fundament, na którym całe to zbrodnicze państwo zostało wzniesione.

Źródło: http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/israel-destroys-palestinian-schools-before-new-term-occupied-west-bank-jub-ad-dhib-a7910356.html