Media Świat

Niech prawda rozsadzi Hollywood!

To, że amerykański producent filmowy i założyciel Miramax – Harvey Weinstein nagminnie wykorzystywał swoją pozycję w branży zmuszając młode kobiety do wykonywania różnego rodzaju czynności seksualnych, wiedzieli od lat wszyscy – przez lata jednak media nawet nie śmiały tknąć tego tematu. Te same osoby które publicznie wznosiły wielkie hasła o prawach kobiet – przymykały oko na ich nieustanne łamanie, tylko dlatego, że sprawca miał wysoki status społeczny, był wielką szychą. Kilka dni temu nagle ta niewidzialna zapora pękła – The New York Times opisał szereg skandali z udziałem jednego z największych amerykańskich producentów filmowych – od tamtej pory aferą żyje cała Ameryka, głos zabiera coraz więcej osób z branży, FBI wszczęło śledztwo w tej sprawie, skandal wciąż się rozrasta. Skoro jednak od zawsze wszyscy wiedzieli – to warto zadać sobie pytanie – dlaczego akurat teraz przerwano milczenie? Co się zmieniło? I o czym jeszcze media nie ważyły się nigdy napomknąć, bo nie wypada, bo naruszyłoby to dobre imię zbyt ważnych osób?

Jeszcze kilka dni temu publiczne oskarżenie Harvey’a Weinsteina kończyłoby bezpowrotnie karierę w branży filmowej – jednak nie producenta, a osoby, która takie oskarżenia by podniosła. Coś jednak się zmieniło, coś pękło. Piszę o tym nie dlatego, że ten jeden konkretny przypadek nadużywania władzy jest jakoś szczególny – a dlatego, że może on być pierwszym grzmieniem burzy, którą kilka dni wcześniej zapowiadał Donald Trump.

Tak samo bowiem, jak „wszyscy wiedzieli” co wyprawia Weinstein, tak samo „wszyscy wiedzą” o innych mrocznych sekretach Hollywood. Dając głos ofiarom jednego drapieżcy seksualnego, możemy udzielić go też pozostałym – a ludzie wiedząc, że nie są to twierdzenia wyssane z palca, że takie są realia w branży filmowej, mogą być bardziej otwarci na wysłuchanie i innych, bardziej skandalicznych oskarżeń, które wcześniej zostałyby wyśmiane, czy przemilczane. Jak na przykład to, że Hollywood pedofilią stoi, że wszystkie dziecięce gwiazdy aktorskie są jej ofiarami, że nie inaczej jest w pozostałych gałęziach szołbiznesu. A stąd już tylko krok do ujawnienia opinii publicznej, że te same mechanizmy rządzą polityką.

Więcej na temat tego jak pedofilia oplata i spaja światową politykę przeczytasz tu:
http://przeczywistosc.pl/rozedre-strzepy-rzuce-wiatr/