Polityka Świat

Victor Orban: Europejscy politycy jedzą Sorosowi z rąk

Victor Orban udzielił ostatnio wywiadu węgierskiemu radiu, w którym mówił o ukrytych powiązaniach między George’m Sorosem a europejskimi politykami. Kontekstem rozmowy była wprowadzona na Węgrzech ustawa nakazująca ujawniać przez niezależne organizacje i fundacje działające na terenie kraju wszelkie źródła finansowania, jakie pozyskują one z zagranicy. Z tego powodu eurokraci grożą Węgrom, że jest to podstawa by podjąć przez wspólnotę „odpowiednie kroki prawne”.

Cała Unia Europejska jest w tarapatach, bo liderzy i biurokraci podejmują właśnie tego typu decyzje. (…) Społeczeństwa popierają pomysł Unii Europejskiej, a jednocześnie nie są w stanie znieść jej przywódców, bo obrażają oni państwa członkowskie tego typu postawą, to jest nadużywanie władzy. Każdy w Europie to widzi. Dlatego właśnie przywódcy Europy nie są szanowani.

„[Rząd Węgierski] osiągnął coś bardzo ważnego: ujawniliśmy tajną, podziemną sieć powiązań, sieć George’a Sorosa. I dzień po dniu będziemy dalej ujawniać te połączenia.(…) [Komisja Europejska, która przygotowuje raport odnośnie stanowiska Węgier] to wszystko są ludzie Sorosa. Są na liście ujawnionej przez prasę międzynarodową – liście jego oddanych sojuszników. Jedzą mu z ręki. Napiszą raport, który stwierdzi, że nie powinniśmy byli stawiać barier, że lepiej by było, gdybyśmy przyjęli 'uchodźców’, lepiej by było wpuścić migrantów i dać im pieniądze, a jeszcze lepiej by było, żeby te pieniądze były dystrybuowane przez Unię.

Ujawniliśmy, że jest coś takiego jak Plan Sorosa. Jego istnienie zostało potwierdzone przez samego twórcę, więc samo ujawnienie tego nie jest aż tak wielkim osiągnięciem, ale to my na ten plan rzuciliśmy światło i umieściliśmy go w centrum politycznej uwagi.”

źródło: http://www.breitbart.com/london/2017/10/09/hungarian-pm-eu-insults-member-states-abuses-powers-george-soros/