Polityka Świat

21 miesięcy więzienia dla Anthony’ego Weinera

Anthony Weiner (mąż Humy Abedin – najbliższej współpracownicy Hillary Clinton) został skazany na 21 miesięcy więzienia za wysyłanie treści o charakterze seksualnym 15-letniej dziewczynce. Warto przypomnieć, że jest to już trzeci skandal na tle seksualnym w karierze byłego nowojorskiego kongresmena. Anthony Weiner usłyszawszy wyrok miał rozpłakać się na sali sądowej.

Ale w tej sprawie wszystko to jest najmniej ważne – punkt ostrości należy trzymać gdzieś indziej. Kiedy w związku z tą sprawą służby amerykańskie skonfiskowały komputer Anthony’ego Weinera odkryto na nim 650 000 maili oraz folder nazwany „ubezpieczeniem”. Wtedy to właśnie tuż przed samymi wyborami prezydenckimi ówczesny dyrektor FBI – James Comey podjął decyzję o wznowieniu śledztwa w sprawie Hillary Clinton, które wciąż, przypominam, się toczy. Jakimi plikami zabezpieczał się Anthony Weiner? Co ujawniają zapisane na jego dysku maile?

Wszyscy udają jakby ta sprawa była już zakończona, kurtyna zapadła, czas się rozejść. A ja powtarzam – finał dopiero przed nami, spektakl jeszcze się nie skończył 

Anthony Weiner Shrug GIF by The Late Show With Stephen Colbert - Find & Share on GIPHY

Więcej na ten temat:
– Czym jest #pizzagate ? http://przeczywistosc.pl/pizzagate/
– Szerszy kontekst i powiązania polityki z pedofilią: http://przeczywistosc.pl/rozedre-strzepy-rzuce-wiatr/