Polityka Świat

Deep State – państwo głębokie, władza ukryta

48% Amerykanów uważa, że w rzeczywistości państwem rządzi „deep state”. Pozostali jak te strusie, wciąż chyba mają głowy schowane w piasku.

„Deep state” – czyli państwo głębokie – to służby, tajne stowarzyszenia i grupy interesów, które poprzez przekupstwo, groźby lub szantaż sterują podstawionymi politykami jak marionetkami na sznurkach.

W ten sposób ci, którzy prawdziwie sprawują władzę, zapewniają sobie ciągłość rządów, niezachwianą pozorowanymi dla społeczeństwa zmianami politycznymi między prawicą a lewicą. Podstawione kukły polityków mogą w kampaniach obiecywać wiele rzeczy – koniec końców jednak zawsze kontynuują linię wyznaczoną z góry. Niezależnie od tego kto wygrywa wybory, rządzą ci sami ludzie.

Tak było do zeszłego roku, kiedy wybory niespodziewanie wygrał Donald Trump. Nie dziwi więc, że mierzyć się teraz musi z atakami próbującymi od środka rozsadzić jego administrację. To dlatego co chwilę media będące głośnikami CIA publikują wycieki ze służb, mające na celu doprowadzić do szybkiego impeachmentu. Oni łatwo tej władzy nie oddadzą.

Źródło: http://abcnews.go.com/Politics/lies-damn-lies-deep-state-plenty-americans-poll/story?id=47032061