Polska

Petycja o zatrzymanie adopcji zagranicznych

Adopcje zagraniczne na całym świecie budzą coraz więcej wątpliwości, coraz częściej okazują się być zwykłą przykrywką, frontem, dla szeregu nielegalnych operacji – od handlu ludźmi, przez pedofilię, po nieoficjalne źródło pozyskiwania organów dla możnych tego świata.

Niedawno ujawniona cała seria nadurzyć jakich dopuścił się Krajowy Ośrodek Adopcyjny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, kierowany przez panią Barbarę Passini powinien wstrząsnąć całą instytucją i ukrócić wszystkie praktyki, które obchodzą sprytnie wskazany przez ustawodawcę jako nadrzędny interes dziecka.

Okazało się, że tak jak od dawna alarmowały niezależne stowarzyszenia i organizacje – do adopcji zagranicznych trafiają dzieci zdrowe, że nagminnie rozdziela się rodzeństwa, a osoby i ośrodki za cały proces odpowiedzialne znajdują się poza jakąkolwiek kontrolą z zewnątrz, a co więcej – nikt nie ma pojęcia co z wydanymi zagranicę dziećmi się dzieje potem, że przynajmniej niektóre z nich – jak jedna z sióstr wydanych do Stanów Zjednoczonych – trafiają w bardzo złe ręce.

Pora ukrócić tę przeczywistość. „Miarą wielkości społeczeństwa jest to, jak traktuje najsłabszych jego członków”. Jeśli ta sprawa nie jest Ci obojętna, to proszę podpisz petycję o całkowite zaprzestanie adopcji zagranicznych, których skutkiem jest zerwanie rodzinnych więzów dziecka i rozdzielanie rodzeństw.

Link do petycji: http://petitiongo.org/…/initiative-for-family-protection-in…
Więcej na ten temat w tekście „Adopcje zagraniczne – przemilczany skandal”: http://przeczywistosc.pl/adopcje-zagraniczne-przemilczany-…/