Polska Video

Zeznania świadka #handel dziećmi

Przez długi czas Fundacja im.Dobrego Pasterza i Stowarzyszenie Wolne Społeczeństwo alarmowały, że proces adopcji zagranicznych dzieci z Polski odbywa się wbrew przepisom prawa, że do adopcji trafiają dzieci zdrowe, a rodzeństwa nagminnie są rozdzielane, że nikt nie wie co z tymi dziećmi się potem dzieje, nikt nie ma z nimi kontaktu. Na początku tego roku okazało się że ich apele nie były bezpodstawne, a kontrola ministerstwa potwierdziła wszystkie te zarzuty. Krajowemu Ośrodkowi Adopcyjnemu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, kierowanemu przez panią Barbarę Passini, cofnięto akredytację.

Media chętnie udzieliły pani Passini głosu w tej sprawie – Gazeta Wyborcza i OKO.press rozpisywały się o nagonce rządu z pobudek religijnych pod przykrywką „dobrej” zmiany” – kiedy jednak ujawniono fakty, które były podstawą decyzji ministerstwa w tej sprawie – nagle zgodnie zamilkły, gdy tylko okazało się, że pani Passini bezczelnie kłamała – nie zamieścili nigdzie sprostowania, nie zdementowali swoich pomówień, nagle ta sprawa przestała być istotna na tyle, by poświęcić jej rubryczkę.

Skandal dotyczący instytucji adopcji zagranicznych nie jest jednak osadzony w próżni. Jeśli faktycznie – tak jak podnoszą to niezależni działacze, instytucja adopcji zagranicznej od lat jest przykrywką dla handlu ludźmi – to problem jest znacznie szerszy, ale mechanizmy działania, bezczynność organów ścigania i poczucie bezkarności osób w to zamieszanych mogą być takie same.

Na powyższym wideo świadek, do którego dotarł Paweł Bednarz Paweł, ujawnia szokujące informacje – m. in. to, że w handel dziećmi zamieszana jest policja i wysoko postawione osoby na co są dowody, jednak śledztwa w tej sprawie zostają umorzone.
Jak wynika z raportu NIK, co roku w Polsce ginie coraz więcej ludzi:

„Jeszcze w 2010 r. było to niespełna 14400 osób, natomiast w 2014 r. liczba osób zaginionych przekroczyła 20 tys. – alarmuje „Gazeta Polska Codziennie”. Szczególnie przeraża fakt, że problem dotyczy także najmłodszych – w ciągu zaledwie czterech lat liczba zaginięć dzieci do 17. roku życia wzrosła ponad dwukrotnie!

Policyjne statystyki są bezlitosne – każdego roku w Polsce ginie ok. 17–20 tys. osób, z których nigdy nie odnajduje się ok. 2 tys. Szczególnie niepokoi, że od trzech lat liczba zaginięć wzrasta co roku o kolejne 2 tys. – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Z danych zgromadzonych przez Komendę Główną Policji wynika, że w 2014 r. zaginęło w Polsce 20845 osób, podczas gdy zaledwie cztery lata wcześniej – w 2010 r. – liczba ta wynosiła 14393. W grupie wiekowej do 17. roku życia tendencja jest jeszcze bardziej przerażająca – w 2010 r. zaginęło 3469 dzieci, a w 2014 już 8104 (z tego zdecydowana większość w grupie wiekowej 14–17 lat).”
źródło: http://niezalezna.pl/66238-coraz-wiecej-dzieci-ginie-bez-sladu
Co ciekawe – w radzie największej fundacji zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych – Fundacji Itaka zasiada nie kto inny jak pani Barbara Passini.
Osoby takie jak pan Paweł Bednarz i świadek przedstawiony w filmiku ryzykują życie ujawniając to, co wiedzą. Media prawdopodobnie wciąż nic nie zrobią w tej sprawie. Jeśli my jako społeczeństwo nie będziemy domagać się rzetelnego śledztwa i wyjaśnienia wciąż wzrastającej liczby zaginięć dzieci, jeśli pozwolimy by po cichu najbardziej bezbronnym wciąż działa się największa krzywda, to nic się w tej sprawie nie zmieni. A po latach znowu może się okazać, że to my mieliśmy rację.
Wideo w całości dostępne jest tu: https://youtu.be/qT064L3q1nw
Więcej o skandalu wokół adopcji zagranicznych: http://przeczywistosc.pl/adopcje-zagraniczne-przemilczany-skandal/
Podpisz petycję: http://petitiongo.org/pl/petition/initiative-for-family-protection-in-europe